Engedvén a köz nyomásának, jövünk a Mit viselnek a japánok? c. szösszenetünk második részével. Különcségben, meglepetésekben ezúttal sem fogunk hiányt szenvedni.
Az előző részt itt olvashatod el.
Oshare kei
Az előző részben isertetett glamos-fekete visual kei "boldog változatáról" van szó. Világos, feltűnő színek, a punk-ból kölcsönzött mütyűrök és piercingek teszik egyedivé és maximálisan feltűnővé ezt a stílust. Az An Cafe együttes (forrás:fuckyeah-ancafe.tumblr.com)
Angura Kei
Na ez a legsötétebb visual kei stílus. Tulajdonképpen japánok gótja,
Képek: edohsama.blogspotCult party kei
Viszonylag új irányzat, a nyugati világból kölcsönzött keresztekkel és Bibliával megspékelve. Gyakran natúrsminkkel, egyszerű hajviselettel (max. egy rózsa a hajban a plusz) viselik, ezzel is a természetességet hangsúlyozva.
Dolly kei
A középkor és az európai tündérmesék világa elevenedik meg, vagyis inkább azok karikatúrája...
Fairy kei
A nyolcanas évek atmoszféráját idéző, legédesebb lolita álom, leányszobák púderes báját idézve.
Forrás: pinterest
Mori girl
A mori szó erdőt jelent, de továbbra se gondoljunk holmi polgári kardigánokra vagy barna kordnadrágra - nem, natúrszínű ruhákat viselő vágott szemű erdei tündérekről beszélünk. A hangsúly itt a természetes anyagokon van (pamut, vászon, gyapjú), a kézzel készített, esetleg vintage kiegészítőkön és a semleges árnyalatokon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.