Idén is tíz ország 12 aktivistájának és tudósának munkáját ismerték el a Lush-díjjal. Ők azok, akik folyamatosan harcolnak az állatkísérletek beszüntetéséért .Összesen 250 000 angol fontot osztanak szét a díjazottak között (magánszemélyek és szervezetek) a mai napon Londonban, a díjazottak közt vannak kutatók, aktivisták és lobbisták egyaránt.
A kozmetikumok kapcsán viszonylag sok szó esik manapság a különböző allergiát kiváltó vagy egyenesen toxikus, rákkertő összetevőkről, és egyre többet beszélünk a szépségipar oltálán áldozatul esett állatokról is. A becslések szerint évente 115 millió állatot használnak fel világszerte különböző laboratóriumi kísérletekhez, különösen a kozmetikai iparágakban és a vegyi anyagok tesztelése során.
Reméljük, nagyon rövid időn belül állatkísérletekről már csak a történelemkönyvekben lesz szó. Rengeteg pénzt és munkát áldozunk azért, hogy ez a jövő mielőbb elérkezzék. A Lush-díj azokat jutalmazza, akik képesek áttörést, tudományos előrelépést elérni. Ezek azok az emberek, akik az új jövő gyakorlati megvalósításán dolgoznak. (Hilary Jones, a Lush etikai igazgatója)
Az idén már harmadik éve kiosztott Lush-díj a Lush Fresh Handmade Cosmetics és az Ethical Consumer Research Association együttműködésével jött létre az állatkísérlet-mentes toxikológiai kutatás támogatására. A Lush-díjat a következő kategóriákban osztják ki: Tudomány, Továbbképzés, Fiatal kutatók, Lobbitevékenység, A közvélemény tájékoztatása.
A díjazottak között van pl. Thit Aarøe Mørck a koppenhágai egyetem fiatal kutatója, aki olyan alternatív módszereken dolgozik, melyek lehetővé teszik a jövőben, hogy az embereket érő, a környezetből származó vegyi anyagok káros hatásait ne állatok felhasználásával vizsgálják, vagy pl. a New Zealand Anti-Vivisection Society (NZAVS) szervezet is, mely többek között azért kűzd, hogy a tudatmódosító szerek hatásait ne állatokon teszteljék
A Lush által alapított díjról azért is írtam egyébként, mert nem csupán üres szavakról, vagy a lelkiismeret megnyugtatásáért kiosztott néhány fontról van szó a cég esetében. Valószínűleg kevesen tudják, de 2012-ben megkeresésünkre részben a Lush támogatta a Kónya Melinda debreceni állatjogi aktivista és festőművész budapesti, "Szépséged áldozatai" c. kiállításának létrejöttét is, ily módon a szervezésben résztvevőként személyesen is tapasztaltam a cég hozzáállását a témához.
A képeim a kozmetika és szépségipar által végzett állatkísérletekről szólnak. Vannak még cégek, melyek a mai napig állatokon tesztelnek termékeket rendkívül kegyetlen módszerekkel, pedig napjainkban bőven lenne más alternatíva termékeik előállítására. Az Interneten keresztül egy videó kapcsán találtam rá erre a témára. Ebben a videóban szereplő kismacskák szenvedése láttán döntöttem úgy, ezt nem lehet "festmény nélkül" hagyni. (Kónya Melinda)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.