1. Altnőder Emese
Emese 1977-ben született, két gyermek, Marci és Ajsa édesanyja - saját bevallása szerint minden előzetes elképzelés és koncepció nélkül fotózik - 2006 óta -, viszont kizárólag akkor, ha jó a kedve. Rosszkedvűen a masina közelébe se megy.
Itt és itt nézheted meg a munkáit
2. Vachter János
Yan tíz éve fotózik: "...ez idő alatt folyamatosan haladok vissza az időben, az archaikus képalkotás felé. Azok a víziók foglalkoztatnak, amelyek szinte véletlenül lepnek meg, s amelyek a hétköznapi valóságnak egy rejtettebb, szimbolikus utalásokkal telített képét mutatják. Az érdekel, ahogyan a lényegesnek tartott dolgok háttérbe szorulnak, s helyükre azok a dolgok kerülnek, melyeket észre sem veszünk. A világ fonákját szeretném megismerni és megmutatni. Az én kis falum egy archaikus létre fókuszál, mely napjainkra szinte már az időn kívül rekedt."
Itt nézheted meg a munkáit:
3. Martinkó MárkA budapesti fotós 2012-ben végzett a Fotografus.hu-nál, mely sokat segített az addig csak autodidakta módon tanult fotográfiai látásmód csiszolásában és a fölösleges sallangok lefaragásában. "Mestereim Illés Barna és Eperjesi Ágnes voltak. 2012 óta foglalkozom az ember természeti környezethez való viszonyával. A téma által felvetett kérdéseket több nézőpontból, több sorozatban, videó installációban vizsgálom, melyek egy lehetséges világkép reflexióiként jelennek meg, miközben jelen korunk jellegzetességeire és a fenntartható fejlődés problémáira is felhívják a figyelmet."
Itt nézheted meg a munkáit
4. Bíró Roland
Roland aka Karcos, a rajzos-karcos munkáit színes gyerekrajzok, ákombákomok, a gyermekkor inspirálták - első ránézésre. Egyébiránt pedig roppant érdekes kísérletek tanúi is lehetünk munkáit nézegetve.
Itt és itt nézheted meg a munkáit
5. A. Fehér Vera
Fotós, grafikus és író - mindezt nyolcvanhármas születéssel; egy érdekes irányzat, a "hibaizmus" kitalálója és alapítója. A hibaizmus lényege, hogy exponálás, hívás, nagyítás, vagy az alkotás bármely folyamata során valami nem úgy sül el, ahogy terveztük - ennek ellenére a létrejövő eredmény azon kívűl, hogy jól néz ki, méginkább kifejezi az alkotó személyiségét, szándékát.
Itt és itt nézheted meg a munkáit
A fotósokról, Bakos Leventéről és a Black Nail Cabaret zenekarról még sok más dolgot olvashattok angolul és lengyelül a Lost&Found MegaZine legfrissebb számában.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.