"Amikor először láttam ilyen elképesztő méretű papagárrajt - többszáz madár egyszerre - meg voltam rémülve. Mint a Hitchkock féle Madarakban...
...A fotóimon szereplő madarak 1970 körül, házikedvencekként kerültek Japánba, és teljesen elszaporodtak. Nem kellene Tokióban lenniük. ".Yoshinori Mizutani japán fotóst valósággal sokkolta a látvány - ezt örökítette meg felvételein.
Az örvös sándorpapagáj a wiki szerint Közép-Afrikában a kontinenst kelet-nyugati irányban átszelő sávban honos, ill. az indiai szubkontinens legnagyobb részén, keleten Mianmarig. Németországba a Rajna-vidékére, Hollandiába, valamint Angliába is betelepítették, ahol szintén nagyobb populációk élnek mára szabadban is. A japán papagájpopuláció a hatvanas-hetvenes évek díszállatőrületének köszönhetőenalakult ki,és úgy tűnik, a hideg telet is jól tűrik. A szakemberek szerint elszaporodásuk fenyegeti az őshonos fajok meglétét (pl. seregegélyek), és a növényvilágra sincsenek feltétlen jó hatással. A jelenség korántsem egyedülálló, San Fransisco-ban, New Yorkban és Londonban is megfigyelhetőek hasonló, szabadon élő madárközösség, annak ellenére, hogy sok országban nagyon szigorúan szabályozzák a papagájok és más díszállatok exportját-importját.
via LensCulture, audobon.org
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.