Az állatkísérletek megszüntetését segítő legnagyobb összértékű díj jóvoltából 330 000 font jut el a világ különböző részeire Tizenegy ország aktivistái és kutatói kaptak jelentős támogatást az állatkísérletek megszüntetését szolgáló munkájukhoz a Lush-díj révén.
A díjátadón, melyet ebben a hónapban rendeztek, 330 000 angol fontot osztottak ki. A 2012-ben létrehozott éves díj már világszerte több mint 1,8 millió fonttal támogatta az állatkísérlet-mentes tesztmódszereket és az állatkísérlet-ellenes kampányokat. Az idei év az első, amikor Chiléből, valamint Kínából és Japánból is vannak nyerteseink. Ez azt jelzi, hogy az állatkísérlet-ellenes kampányok és az állatmentes tesztmódszerek egyre jobban terjednek az olyan országokban is, ahol az állatvédelemnek nincs különösebb történelmi hagyománya. A most hatéves Lush-díj a Lush kozmetikai vállalat és az Ethical Consumer kutató szervezet együttműködése.
Ez a legnagyobb összértékű díj, mely az állatkísérletek teljes kiváltását segíti. Olyan projekteket támogat, melyeknek célja az állatkísérletek megszüntetése a toxikológiában (a vegyi anyagok tesztelésében). A Lush-díj több kulcsfontosságú területet fed le: tudomány, továbbképzés, a közvélemény tájékoztatása, lobbitevékenység, a fiatal kutatók munkája. Tavaly az észak-amerikai, japán, hongkongi és dél-koreai Lush támogatásának köszönhetően két új díj jött létre a fiatal ázsiai kutatók és a fiatal amerikai kutatók számára.
Ezek a kategóriák 2017-ben is megmaradtak, így idén összesen 13 fiatal kutató kap egyenként 10 000 fontot munkája támogatásaként Brazíliában, az USA-ban, Kínában, Japánban, Szingapúrban, Ausztráliában, Németországban, Luxemburgban és az Egyesült Királyságban.
Idén többek között a következők kaptak díjat:
Human Toxicology Consortium Project – Tájékoztatja a kutatókat és a törvényhozókat a „kedvezőtlen kimeneteli lehetőségek” (AOP) módszerről, mely módot nyújt az egészségügyi hatásoknak a korábbinál lényegesen pontosabb megjóslására és az állatkísérletek megszüntetésére a biztonságosság tesztelésében.
AFABILITY – Francia-brit kezdeményezés azoknak az állati eredetű antitesteknek a helyettesítésére, melyeknek az előállításához jelenleg évi 1 millió állatot használnak fel az EU-ban.
Te Protejo – Chilei jótékonysági szervezet, mely a kegyetlenségmentes kozmetikumokat támogatja.
A Harvard University csapata – Egy bioprinting platformot fejlesztenek, mellyel 3D-s „emberi szervek mikrochipen” típusú modelleket lehet létrehozni.
A nyertesek a díjat – egy nyulat ábrázoló szobrot és a pénzdíjat – a Lush díjátadó ünnepségén vehetik át Londonban, november 10-én. Egyúttal egy különleges tapasztalatcserén is részt vehetnek, ahol a világ különböző részeiről érkezett kutatók és aktivisták megtárgyalhatják az együttműködés lehetőségeit.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.