Ma -4 fokot mutatott reggel nálunk a hőmérő... A téli szélsőséges időjárás nemcsak lelkünket, szervezetünket is megviseli. Fordítsunk kellő gondot a megfelelő bőrápolásra a mínuszok beálltával is!
A fűtési szezon és a mínuszok megérkezése komoly kíhívások elé állítja arcbőrünket is. A lakásban a száraz levegő kaparja torkunkat, szárítja bőrünket, arcbőrünk és ajkaink szomjazzák a nedvességet, az extra hidratálást és ápolást. A könnyebb textúrák helyett előtérbe kerülnek a gazdagon ápoló, testes krémek, szérumok, külön gondot kell fordítsunk ajkaink ápolására. Talán egyedül a napvédők használata idézhetik meg a nyári bőrápolást, hiszen nem szabad elfeledkeznünk róla, hogy a káros napsugarak bizony télen is lesben állnak.
A TÉLI NAPVÉDELEM
Kezdem is rögtön a téli napvédelem fontosságával. Télen, különösen ha síelni, túrázni indulsz a hegyekbe, nem árt gondoskodni a napvédelemről is, ugyanis a hó és jég is visszaveri az UV-sugarakat, ráadásul minél magasabb jársz, annál erősebb az UV-sugárzás. Mivel várhatóan nem fogod teljes testeden használni a napvédőt, érdemes az arcon, füleken, orrokon könnyen használható, kisebb kiszerelésben gondolkodni. Mutatok is egy nagyszerű formulával kifejlesztett, praktikus Bioderma terméket a célra.
A Bioderma PhotodermMax Aquafluide Pocket SPF50+ egy nagyon magas UVA/UVB fényvédelmet nyújtó készítmény, könnyed, vizesebb textúrával, matt finissel és vízálló formulával. Nem irritálja a bőrt, nem komedogén, nem leszel tele pattanásokkal a használatától, és minden bőrtípusra, érzékenyre, szárazra, világos vagy sötétebb bőrre is használhatod. A kis "pocket" kiszerelésnek hála minden hátizsákban, utazótáskában elfér, és bármikor elővarázsolhatod, ha szükség van rá!
Ha csak pár órára merészkedsz ki a szabadba, akkor természetesen nem kell magaddal vidd, indulás előtt bekened vele az arcodat, és irány az erdő vagy a sípálya!
CSEREPES AJKAK - TEDD MEG A MAXIMUMOT AJKAID PUHASÁGÁÉRT
Itt az ideje egy igazán intenzíven hidratáló, nyugtató-tápláló hatóanyagokkal felvértezett ajakápolót is beszerezni. A száraz, cserepes ajkak esetében könnyeben szaporodnak el a baktériumok, gyulladást, irritációt okozva, ezért érdemes védekezni a hideg időjárás, a szél, a száraz levegő negatív hatásai ellen, és gondot fordítani a regenerálásra is.
A Bioderma Atoderm Baume Lévres tápláló ajakápoló balzsama azonnal megnyugtatja az ajkakat, balzsamos textúrája kiválóan alkalmas a mindennapos használatra. Helyezd a csőrös applikátort ajkaidra, nyomj egy fél borsónyi mennyiséget ki, és máris érezheted ápoló, nyugtató hatását.
Kényelmes, kellemes a használata, nem folyik ki a túranadrág oldalzsebében vagy a táskádban, és azonnal érzed, ahogy szinte új erőre kapnak ajkaid.
AZ ÉRZÉKENY, KIPIROSODOTT ARCBŐR ÁPOLÁSA
A téli kirándulások, erdőjárások alkalmával leginkább az arcbőr van kitéve az időjárás viszontagságainak. Mivel a hidegtől "kicsípett", száraz bőr fokozottan érzékeny lehet, viszkethet, különösen fontos a megfelelő ápolás. A Bioderma Atoderm Intensive Baume egy olyan nyugtató, ápoló balzsam, mely azonnal enyhíti az irritációt, a viszketést, és kiválóan alkalmas a nagyon száraz, extra érzékeny bőr ápolására is.
Könnyed formulája pillanatok alatt felszívódik, ezért naponta több alkalommal is használhatod. Bőrgyógyászok által tesztelt, parabénmentes összetétele helyreállítja a lipideket, és nagyban hozzájárul az egészséges bőr megőrzéséhez a leghidegebb időjárási körülmények között is.
Nagyon jó kombónak bizonyult, ha túrázás alkalmával a matt finisű Photoderm fényvédőt használtam, hazaérkezvén pedig arctisztítás, mosakodás után, vagy az esti bőrápolási rutin részeként az Atoderm Instensive Baume balzsamos ápolót kentem az arcomra. Ha nagyon száraz a bőröd, napközben is használhatod, mert annyira könnyű az állaga, hogy szinte pillanatok alatt magába tudja szívni az arcbőr.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.