Az idei őszi-téli sminktrendben ismét előtérbe kerültek a meleg tónusú barnák, bézsek és a finom barackos árnyalatok. De vajon mindenkinek jól állnak?
Mi a színtípusod?
A sminktanácsadásokon kendőteszttel segítenek eldönteni, melyik színtípusba tartozol. Különböző színű kendőket emel a tanácsadó az arcodhoz, szemedhez, és az összhatás alapján nagyon jól meghatározható, mely színek lesznek hosszabb távon is a barátaid. Ősz, tél, tavasz, nyár – ha rosszul döntesz az ányalatokat illetően, idősebbnek, nyúzottabbnak tűnhetsz, ha viszont jól, akkor mínusz tíz év. A négy évszaktípust tovább lehet még bontani összesen 12 különböző típusra, de ha már nagyjából tisztában vagy a saját színeiddel, nyert ügyed van.
A négy alaptípus
Tavasz
- Haj: melegszőke, szőkésvörös, néha vörös
- Szem: zöld, kék, barna
- Bőr: barackos, meleg tónus, néha érzékenységgel párosul, nehezn barnul, esetleg porcelán
- Mi áll jól neki általában: meleg, élénk és világos árnylatok, sárgák, barnák, zöldek, sötét színek
Nyár típus
- Haj: szóke, világosabb barna, "seszínű"
- Szem: kék, szürkészöld, barnás-zöldes
- Bőr: világos
- Mi áll jól neki általában: hideg, világos és tört árnyalatok
Ősz típus
- Haj: világos, közép, sötét barna, vöröses árnyalattal
- Szem: barna, zöld
- Bőr: meleg, kreol alaptónus , nagyon ritkán porcelán
- Mi áll jól neki általában: meleg, őszi árnylatok, sárgák, barnák, zöldek, sötét színek
Tél típus
- Haj: sötétebb szőke, barna, fekete
- Szem: hideg kék, szürkéskék, kékeszöld, sötétbarna, néha zöldesbarna,
- Bőr: hűvös, hideg alaptónus (de a feketebőrűek és az ázsiai sárgásabb bőrűek is ebbe a típusba tartoznak)
- Mi áll jól neki általában: hideg, vibrálóan élénk árnyalatok, sötétkék
Hogyan válassz a különböző trendi árnyalatok közül?
Az elmúlt évek nagy trendszíne a sárga és a barna, azonban a paletta itt is nagyon széles: létezik ugye napsárga, mustársárga, okkersárga, és a barnának is vannak hidegebb és melegebb árnyalatai. Papírforma szerint a meleg, barnás, okker tónusok a tavasz és az ősz típusoknak állnak a legjobban, de a hűvös barna árnyalatok használatáról nem kell lemondaniuk a tél és a nyár típusúaknak sem.
Válaszd minden színből azt a bizonyos tónust, ami a te színeidhez valóban passzol!
Inkább válassz minőségi sminktermékeket! Ami a színválasztás mellett még lényeges, hogy az árnyalatokat vegyük alaposabban szemügyre a teszterek segítségével. Válasszunk magasan pigmentált, tartós, élénk árnyalatokat, nézd meg, mi történik az árnyalattal, ha elsatírozod a kézfejeden! Ha lepereg, túlzottan fakul a szín, inkább hagyd ott az üzletben. Nem fontos az összes menő árnyalatot azonnal megvásárolni: érdemes lehet inkább egy-egy ütős trendszínt megvásárolni a megbízhatóbb márkák kínálatából, de abból pontosan azt a tónust válaszd, ami legjobban illik hozzád.
Így válassz termékeket egy meleg tónusú, igazi őszi smink elkészítéséhez, ha elmúltál 30!
A sminkválasztás során nem feledkezhetünk meg az életkorunkról sem. Én amellett vagyok, hogy 40 felett is bátran használhatunk vörös rúzst, és nem kell lemondani a drámai hatásról sem, de egy-egy rosszul megválasztott árnyalat tényleg éveket öregíthet. Szánjunk elég időt a tesztelésre, válogatásra, és válasszunk olyan minőségi termékeket, amelyek nem ülnek meg a ráncokban.
Nappali sminkhez érdemes lehet a fekete helyett egy sötétbarna szemceruzával kísérletezni. A fotón a MAC Eye Kohl - Teddy árnyalatát mutatom. Puha, könnyedén siklik a szemhéjon, egyszerűen hegyezhető. A finise selymesen fénylik, már-már óarany inkább, gyönyörűen nagyítja a szemet, és lágyítja a vonásokat.
Szempillaspirált is olyan megbízható márkától válasszunk, ahol biztosak vagyunk benne, hogy a minőségi formula meg fog száradni, nem fog leperegni, elkenődni és a szem körüli vékony ráncokban megülni. A MAC In Extremee Dimension 3D Black Lash dúsító és szempillanövelő spirálja pontosan ilyen, nagyon szépen íveli és elválasztja a pillákat, és egész nap tartós, megbízható hatást biztosít.
A szemhéjpúderek, paletták kiválasztására szintén szánjuk rá az időt. Ahogy írtam fentebb, nem muszáj minden trendnek felülni, jobban jár az ember, ha stabil alapokra építkezik, és egy-egy biztos kézzel kiválasztott árnyalat köré építi a sminket.
A külső szemzugban, a szemhély mélyebben lévő részein és a szempillasorok tövében használjuk a MAC erősen pigmentált Eye Shadow sorozatából a szemceruza színével harmonizáló árnyalatot, és lágyítsuk a vonalakat. Az Espresso Matt nagyon jól kihangsúlyozza a szemceruza fényesebb Teddy árnyalatát, és nagyon könnyen eldolgozható a megfelelő ecset segítségével.
A mozgó szemhéjra és a szemöldökcsönt alatt használhatunk egy világosabb árnyalatot, pl. a MAC Powder Kiss Soft Matte Eye Shadow meleg barackos tónusú Strike a Pose árnyalatát, ez nagyon szépen megnyitja, üdévé teszi a tekintetet, és jól tartható vele a meleg színvilágú smink is.
Mindkét termék nagyon könnyen eldolgozható ecsettel, maguktól azonban hosszú-hosszú órákig a helyükön maradnak.
Ha nem is használsz külön highlightert vagy kontúrozót, egy pirosítód azért mindenképpen legyen a neszesszeredben.
A fotón a MAC Sheertone Blush pirosítót látjátok jobbra fent, méghozzá a Blush Baby vintage rózsás árnyalatban. Ez egy nagyon szépen eldolgozható, szinte magától terülő, selymes finisű, lágy pirosító, egyetlen ecsetvonással is nagyon szépen kiemeli az orcákat.
Építhető, rétegezhető, így drámaibb hatásokat is létrehozhatunk a segítségével, bár alapvetően természetes árnyalatokat találsz ebben a termékcsoportban. Ha szemhangsúlyosabb sminket készítettünk, használj egy színben passzoló finoman pigmentált szájfényt, és kész is vagy! A tükörfényes, ápoló ajakdúsító MAC Powerglass Plumping Lipgloss szájfényekről már olvashattatok nálam, a 10 things I hate about you árnyalat remekül illik a fenti összeállításba, de elég nagy a színválaszték.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.