Az év végi nagy családi vacsorák és a zsíros fogások után sokak arcbőrén jelennek meg a mitesszerek. A mitesszerek rendkívül látványos és felettébb zavaró jelenségek - lássuk, hogyan szabadulhatunk meg tőlük!
FOKOZOTT FAGGYÚTERMELÉS + ELHALT HÁMSEJTEK
A mitesszerek kialakulásának két fő oka lehet, egyrészt, hogy túlzottan sok faggyút termel a bőr, a másik, hogy az elhalt hámsejtek nem távoznak megfelelően a bőr felszínéről, emiatt a eltömítik a pórusokat (ez a komedó). Az idő múlásával pedig oxitálódnak, és be is feketednek, hogy méginkább szembetűnők legyenek a környezeted számára is.
Fentiekből következik, hogy ha a kiváltó okokat szeretnéd megszüntetni, egyrészt a hámlasztással, radírozással kell foglalkozz, másrészt pedig a bőröd faggyútermelését kell helyrerántani, azaz egyensúlyba hozni.
Nagyon sok bőrápolási márkának külön termékcsaládja van az ilyen jellegű bőrproblémákra, de általánosságban elmondható, hogy érdemes a niacinamidot és a gyengéden hámlasztó szalicilsav (BHA) párosát keresni.
A ZSÍROS, MITTESZERES BŐR ÁTFOGÓ KEZELÉSE
A zsíros, mitesszeres, aknéra hajlamos arcbőr átfogó kezelésére és napi ápolására ajánlom az Uriage Hyséac Bőrmegújító Szérumot. 3 Uriage szabadalom (Liquorice Sebo-reducing, MPA-Regul és TLR2-Regul) összetett hatásával gyorsan csökkenti a mitesszerek, pattanások és zsírosan fénylő bőr tüneteit, és gátolja azok visszatérését.
Aktív összetevői gátolják a gyulladt pattanásokat okozó P. acnes-t védő mikrobiofilm képződését, szabályozza a bőrflórát, segítve a bőr megtisztulását a P. acnes-től, csökkentik a fokozott faggyúképződést és gátolják a gyulladást, a gyulladt pattanások kialakulását. Gélesebb az állaga, nem is igazán tudok mondani más ilyen textúrájú szérumot. Hatása kb. 1 hónapnyi használat után mutatkozik meg, és célszerű közben kerülni az olajos termékek használatát.
Ebben a termékben 6% AHA komplex (glikol-, alma- és tejsav) van, ez gondoskodik mikrohámlasztással a bedugult pórusok felszabadításáról, a megújulásról és a ragyogásról. A pórusok összehúzásáról ebben a szérumban a Pore Refinyl (lencse kivonat) felel, cink tartalma pedig mattító összetevőként csökkenti a zsíros bőr csillogását. Külön bónusz, hogy mindeközben az Uriage termálvíz még hidratálja is bőrödet.
A niacinamide is jól jön a mitesszerekkel kapcsolatos problémák kezelése során, hiszen a kitágult pórusok problémáján segíthet - feszesíti a pórusok falát. A BHA hámlasztó pedig a pórusok belsejében teszi rendbe a dolgokat, segítségével távozni tud a felesleges faggyú.
Heti egy alkalommal használhatsz pórusösszehúzó, mélytisztító maszkot is. Ezeket tisztítás után kell használni, és jó 15 percig az arcon hagyni, majd lehúzni.
Szintén az Uriage Hyésac Mélytisztító Pórusösszehúzó Maszkját tudom ajánlani, hiszen a kaolin és az almasav tisztítja a pórusokat, oldja a szennyeződéseket, felszívja a felesleges faggyút, pórusösszehúzó-mattító hatását pedig 15 perc után azonnal látni fogod te is. Néhány hetes használatával csökkentheted a mitesszerek képződését, így ha odafigyelsz az étkezésedre, te is megtapasztalhatod, milyen jó kis maszkról van szó. Érdekes, krémszerű állaga van, ettől függetlenül teljesen úgy viselkedik, mint a megszokott maszkok: felkened, megszárad, és lehúzod. Tapasztalataim szerint használat után azonnal mattabb a bőr, és mindenképp tisztábbnak hat érzésre.
HOGYAN SMINKELJ, HA MITESSZEREKRE HAJLAMOS A BŐRÖD?
Az első és legfontosabb, hogy rendszeresen járj közmetikushoz, mert a tiszta és ápolt bőr lesz a legjobb alap. A rendszeres arctisztítás és hidratálás nagyon fontos. A további lépésekhez viszont nagyon sok speciális sminktermék, alapozó létezik, és bár vonzó lehet egy erős fedésű alapozó, mégis a vizesebb állagú termékeket kell keresd, hiszen ezek hidratálják a bőrt. A mitesszerképző (komedogén) olajos, vazelines, esetleg alkoholt tartalmazó termékeket érdemes kerülnöd.
Korrektorok
Biztosan találkoztál már te is a drogériák polcain lehetetlen színű korrektorokkal. Hiszed vagy sem, a zöld színű korrektor - lévén a piros komplementer színpárja - nagyon jól semlegesíti a piros foltokat. Ezeket érdemes helyileg használni. Olyan stiftes korrektorokat is találsz a polcokon, amelyek eleve tartalmaznak gyulladásgátló hatóanyagokat.
Elképzelhető, hogy ennyi elég is, de ha mégsem, nagyon tudom ajánlani az Uriage Hyséac termékcsaládjának az SPF30-as fényvédelemmel rendelkező 3-Regul Színezett Krémjét.
Ez a könnyed állagú, gyorsan és könnyen használható színezett alapozó nagyon szépen egységesíti az arcszínt, ráadásul alkalmas a mitesszerek, pattanások kialakulásának megelőzésére, lemattítja a zsírosan fénylő bőrt és védelmet biztosít az UVA/UVB sugarak ellen. Ne is gondolj rá klasszikus alapozóként, sokkal vizesebb a textúrája, enyhén fed, és az árnyalat sem karakteres. A "csőrös" kiszerelésnek hála nagyon könnyű kezelni ezt a folyósabb állagot, szivaccsal pillanatok alatt szépen eldolgozhatod az arcodon, de nem jellemző rá, hogy megülne bárhol.
Ha nem elég matt a végeredmény, nyugodtan használhatsz fölé egy transzparens, átlátszó "Loose Setting" , "Fixing", "Botting" púdert.A reggeli-esti arctisztításhoz szintén használhatsz speciálisan erre a bőrproblémára kifejlesztett habzó lemosókat, amelyek nemcsak a sminkmaradványokat, de a felesleges faggyút is eltávolítják. Kifejezetten a zsíros, pattanásokra, mitesszerekre hajlamos bőr számára kifejlesztett összetétellel rendelkezik az Uriage Hyséac Habzó Tisztító Gél - gyengéden, kíméletesen távolítja el a szennyeződéseket és a felesleges faggyút, és óvja az epidermiszt.
ÉTKEZÉSI SZOKÁSOK, HORMONOK ÉS STRESS
A faggyútermelésre sajnos az étkezési szokásaid, és a hormonok, a stressz mind hatással vannak. Jobb, ha elfelejted a túlzottan olajos, zsíros kozmetikumokat is - különösen menzesz idején.
A helyes étkezés beállítása egyéni szinten kell megtörténjen, sokaknál nem okoz problémát egy adott ételtípus (pl. tejtermékek), mások viszont egyből tele lesznek tőle mitesszerrel. Az biztos, hogy a magas glikémiás indexű termékek, pl. a fehér kenyér, cukor, rizs fokozhatja a faggyútermelést, ezért ezeket érdemes mértékkel fogyasztani.
#reklám
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.