Néhány hete használom itthon az Aromax 5 az 1-ben levegőtisztító készülékét - tartsatok velem, és olvassátok el, mi mindent tud ez a hasznos készülék!
Dohányfüst, kellemetlen illatok, allergiaszezon és pollenek, vírusok és baktériumok a téli megfázásos időszakban - kinek kell mindez? Nekem biztosan nem, éppen ezért nagyon örültem, amikor lehetőségem nyílt az Aromax levegőtisztítókészülékének a tesztelésére.
EGÉSZSÉGES LEVEGŐ A NYÁRI ALLERGIA- ÉS A TÉLI INFLUENZASZEZONBAN IS
Ez a szabadalommal rendelkező, egészségpénztári számlára is megvásárolható készülék a dobozon is jól látható tájékoztató szerint
- megköti a vírusokat, baktériumokat,
- fertőtlenít (UV-C),
- kiszűri a polleneket, a penészgomba spórákat, állatszőrt,
- semlegesíti a szagokat, és
- optimalizálja a páratartalmat.
Különösen az allergiás, influenzás időszakokban és dohányfüstös helyiségekben lehet igazán praktikus a használata, de porallergia, betegségek utáni lábadozás vagy asztma esetén is nagyon jó hasznát veszed a lakásban, szobában, irodában.
A HELYISÉG MÉRETÉHEZ VÁLASSZ LÉGTISZTÍTÓT!
A készüléket a szoba ill. a légtér méretéhez igazítva válaszd ki, és próbáld belekalkulálni az elválasztófalakat, nyitott-csukott ajtókat is, amikor kalkulálsz. Kétféle berendezést találsz az Aromax illóolaj webáruházban, 35-50 nm-es és 45-70 nm-es helyiség levegőjének szűrésére optimalizáltat.
HOGYAN MŰKÖDIK AZ AROMAX 5 AZ 1-BEN LEVEGŐTISZTÍTÓ KÉSZÜLÉK?
Az AROMAX 5 az 1-ben levegőtisztító nem párologtat, hanem porlaszt, ami azt jelenti, hogy a minimális párásítás ellenére a levegőtartalom nem emelkedik 55% fölé.
A levegőtisztító két részből áll, egy alsó víztartályból, és a tartály tetejében lévő nedves szűrőből. A készülék a nedves szűrőn keresztül áramoltatja vissza a megszűrt levegőt a szobába. LLDS rendszerrel működik, azaz vákuumozott téren keresztül többször átáramoltatja a tisztítandó levegőt. Tesztekkel igazolták (itt olvashatsz a tesztekről bővebben), hogy zárt térben a levegő 0,1-5,0 μm nagyságú részecskéinek számát a kiindulási részecskeszámhoz viszonyítva 8 órás üzemidő alatt mintegy 50%-al csökkenti, ~180 m3-es helyiségben is, és folyamatos üzemeltetéssel a tisztító hatás tovább növelhető.
A vizet értelemszerűen az alsó részbe kell tölteni a MAX feliratig - ez lehet sima csapvíz, de akár Salvus víz is tölthető bele. A Salvus vizet nem egyszerű párologtatni a benne lévő magas ásványi anyag tartalom miatt, pedig nagyon jó hatása van légúti problémák esetén. Ez a készülék alkalmas rá, és porlasztással juttatja az egészséges anyagokat a levegőbe.
Tippek:
- Az edény belső oldalán lévő MAX felirat én nem látom jól már, úgyhogy én behúztam egy filccel.
- Mindenképpen stabil, vízszintes felületen használd a készüléket, érdemes a konyhapultra vagy polcra, asztalra tenni.
- A teljesítményt (erről írok még lentebb) a csatlakozón található sárga rész állításával tudod szabályozni (ehhez van egy pici kulcs a csomagolásban, de egy csavarhúzó vagy a vajazókés is megteszi).
- Kicsomagolásnál a szűrőnél lévő, a készülék rácsos burkolatához csatlakoztatott műanyag fedés kicsúszhat, de ezt könnyen vissza lehet illeszteni a résbe, ne ijedj meg.
- A légfrissítő ventilátorja csendes, a készülék nem fogyaszt sokat, a szűrőre húzott, rugalmas betétet (filtert) pedig kb. fél évig tudod használni. Tartálycsere alkalmával érdemes kézzel kiöblíteni, és eltávolítani a szennyeződéseket, így jobb hatásfokkal fog működni a légfertőtlenítés.
ÁLLÍTHATÓ TELJESÍTÉNY, UV FERTŐTLENÍTÉS ÉS ÉJSZAKAI ÜZEMMÓD
Az Aromax 5 az 1-ben levegőtisztító berendezést 7 fokozatban is használhatód.
- A legalacsonyabb (3 V) beállítás a leghalkabb, a legmagasabb pedig a leghangosabb, viszont adott idő alatt nagyobb hatásfokkal tisztít
- a legmagasabb két fokozatban (9 V, 12 V) már bekapcsol az UV fény is – mely a légfertőtlenítést segíti elő – és a ventilátor is jóval magasabb fokon pörög, ezáltal hangosabb is.
- Így éjszakai használatra a 7 fokozat közül az első 3 fokozatot érdemes használni.
A LÉGTISZTÍTÓ HASZNÁLATA ILLÓOLAJOKKAL, LÉGTISZTÍTÓ ÉS SZAGSEMLEGESÍTŐ OLDATOKKAL
Az AROMAX 5 AZ 1-BEN LEVEGŐTISZTÍTÓ KÉSZÜLÉK nem diffúzor, elsődleges funkciója nem a levegő párásítása és illatosítása, hanem a sterilebbé tétele, ezért inkább a levegőterápiás oldatokat javasolják, de persze illóolajjal is lehet használni.
Fontos, hogy kizárólag Aromax illóolajat használj, mert ezek mindig megbízható minőségűek és stabil összetételűek, és az is lényeges, hogy max. 1-2 csepp illóolajat használj, úgy, hogy a vízzel már feltöltött készülékbe cseppented az olajat.
Milyen illóolajokat Ne HASZNÁLJ a levegőtisztító készülékben?
Ne használj a készülékben a következő olajakat: ánizsolaj, bazsalikomolaj, citromos teafaolaj, édesköményolaj, fahéjolaj, indiai citromfűolaj, jázminolaj, kakukkfűolaj, kubebaolaj, szegfűszegolaj.
Az Aromax Levegőterápia illatmentes légtisztító oldat
Az Aromax Levegőterápia illatmentes légtisztító oldat nem illatos, viszont felerősít a készülék hatását, ami fontos lehet, ha beteg van a családban. 250 ml folyadék kb. 3 hónapra elegendő, heti karbantartással számolva.
Aromax Levegőterápia szagsemlegesítő oldat
Az Aromax Levegőterápia szagsemlegesítő oldatot az AROMAX 5 AZ 1-BEN LEVEGŐTISZTÍTÓ KÉSZÜLÉKHEZ fejlesztették ki. Az oldat kiegészíti a készülék hatását, és az alábbi speciális esetkben segíti elő a levegő tisztítását: az oldat kiválóan alkalmas a kellemetlen szagok – dohányfüst, ételszag – valamint az áporodott-, dohos levegő szagtalanítására. 250 ml folyadék kb. 3 hónapra elegendő, heti karbantartással számolva.
TAPASZTALATAIM AZ AROMAX 5 AZ 1-BEN LÉGTISZTÍTÓVAL KAPCSOLATBAN
A kicsomagolás izgalmaitól és az első feltöltéstől eltekintve a továbbiakban nem kell különösebben foglalkozni a készülékkel kb. hetente kiöntöm a kertben a vizet, és újra feltöltöm a levegőtisztító tartályát csapvízzel. Nem hagyom bekapcsolva, ha nem vagyunk itthon, és a macskát igyekszem távoltartani tőle, már amennyire lehetséges.
#reklám
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.